Nosso Chalet
Det eleganta hotellet Nosso Chalet Lavras Novas, som ligger inom 3 km från Valentine's waterfall, erbjuder Wi-Fi i alla rum. Det finns också en parkering.
Lavras Novass centrum kan nås inom 10 minuters promenad. Gästerna kommer att befinna sig inom några kvarter från Mirante da Pedra. Gästerna på detta hotell erbjuds närhet till Igreja Nossa Senhora dos Prazeres, som ligger mindre än 650 meter bort.
De allergivänliga rummen har ett minikök. Det finns också plattskärms-TV med satellitkanaler och TV med flera kanaler samt minibar. Rummen erbjuder gästerna köksredskap och glas. Utöver en separat toalett och en dusch inkluderar de privata badrummen även badlakan och handdukar. Du kan njuta av utsikten över trädgården medan du bor på Nosso Chalet i Lavras Novas.
En frukostbuffé serveras på det här eleganta hotellet varje morgon. Restaurangen Restaurante Pimenta Rosa erbjuder brasilianska rätter och ungefär 5 minuter till fots från boendet.
- Lokala sevärdheter
- Valentine's waterfall3345 km
- Mirante da Pedra681 km
- Waterfall 3 Drops1863 km
- The stone of equity2157 km
- Cachoeira dos Prazeres2650 km
- Serra Do Trovao1662 km
- Cachoeira do Castelinho4737 km
- Mirante2054 km
- Flygplatser
- Belo Horizonte/Pampulha-Carlos Drummond de Andrade flygplats117 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Parkering
- Inga husdjur
- Endast för vuxna
- Allergifria rum
Mat och drycker
- Köksgeråd
Aktiviteter och avkoppling
- Trädgård
Service
- Affärer/kommersiell service
På rummet
- Gratis Wi-Fi i rummet
- Minibar
- Matbord
- LCD-TV
- Parkettgolv
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från hotellet Nosso Chalet?
Det tar 10 minuter till fots att komma från hotellet Nosso Chalet till centrum. - ✈
Hur långt är Belo Horizonte/Pampulha-Carlos Drummond de Andrade från hotellet Nosso Chalet?
Mellan Belo Horizonte/Pampulha-Carlos Drummond de Andrade flygplats och hotellet Nosso Chalet är det 120 km. - 🚗
Kan jag parkera min bil i närheten av hotellet Nosso Chalet?
Hotellet Nosso Chalet erbjuder gästerna parkering. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på hotellet Nosso Chalet?
Gästerna på hotellet Nosso Chalet måste checka ut vid 12:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på detta hotell?
Det genomsnittliga priset för ett rum i detta hotell är 71$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - ❓
Kan jag hitta en arbetsplats i mitt rum på hotellet Nosso Chalet?
Ja, arbetsbord finns i vissa rum på hotellet Nosso Chalet.